Българският национален отбор по волейбол записа първа загуба на световното

...

Сложният Иран нанесе на България първа загуба на волейболния мондиал

Българският народен тим по волейбол записа първа загуба на международното състезание, провеждащо се у нас и Италия.

Пред над 5000 фенове в зала " Конгресна " във Варна " лъвовете " отстъпиха на Иран с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25) във втория си мач от мондиала.

Така спечелилите от Азиатските игри излязоха на второ място в нашата група, измествайки нашия отбор. Лидер е Полша.

Утре конкуренцията в групата продължава с два нови дуела. От 17 ч. играят Финландия и Куба, а от 20:30 ч. България среща Пуерто Рико.
Пламен Константинов: Иран е доста комплициран съперник (ВИДЕО) Всеки триумф ни е необходим, добави волейболният селекционер
В началото на първата част играта бе равностойна и резултатът се движеше точка за точка. След четири изравнявания символичните домакини съумяха да поведат с 2 точки при 6:4, а след сполучлива офанзива на

Мохамаджават Манавинежад при първото техническо спиране водеха с 8:5. Иранците демонстрираха отлична игра и започнаха да натрупат преднина, която доближи 6 точки при 13:7 и това принуди наставникът на

България Пламен Константинов да изиска спиране. Националите ни съумяха да понижат изоставането си с 2 точки след сполучлива офанзива на Николай Учиков и обсада на Виктор Йосифов, само че грешките в играта им и при осъществяването на начален удар разрешиха на Иран да води с 16:11 при второто техническо спиране.

При 19:12 за Иран Пламен Константинов взе второ спиране, след което България съумя да осъществя три следващи точки и да понижи пасива си до 15:19. При 23:20 след две следващи точки на България треньорът на Иран Игор Колакович изиска спиране. Националите ни се пробваха да се върнат в гейма, само че с офанзива през центъра на Али Шафаеи Иран взе първата част с 25:22.

След равностойно начало при започване на третата част България съумя да поведе с 2 точки при 5:3 след отлична офанзива и обсада. Иран изравни при 7:7 след неточност в офанзива на Мирослав Градинаров, само че с отлична тройна обсада на България при първото техническо спиране националите ни водеха с 8:7.

След спирането резултатът се движеше точка за точка и бе изравняван три пъти, последно при 10:10, след което след две неточности на националите ни и отлична офанзива на иранците символичните посетители поведоха с 3 точки - 13:10, което принуди Пламен Константинов да изиска спиране.

При второто техническо спиране резултатът бе 16:12 за Иран. България съумя да понижи пасива си до 2 точки при 15:17 след ас на Георги Сеганов и блок-аут на Николай Учиков, след което Игор Колакович взе тайм-аут. Иран съумя да поведе още веднъж с 4 точки при 20:16 и без значение от поисканото повтаряне от българския щаб се оказа, че точката е за азиатската страна. Иран сподели доста добра игра и с офанзива на Милад Ебадипур взе втората част с 25:20.

И третата част стартира равностойно, а резултатът се движеше точка за точка и бе изравняван три пъти, след което още веднъж Иран съумя да поведе с 2 точки при 5:3. С две следващи точки, едната от които ас на

Виктор Йосифов България изравни незабавно при 5:5. След още 2 равенства посредством точка на Светослав Гоцев при офанзива през центъра при първото техническо спиране резултатът бе 8:7 за националите ни.

България съумя да поведе с 3 точки при 13:10 след страхотна офанзива на Николай Пенчев. Гостите обаче съумяха да изравнят при 14:14 и след страхотна тройна обсада и неточност на Николай Учиков при начален удар водеха при второто техническо спиране с 16:14.

Националите ни изравниха при 16:16, последваха още 3 изравнявания след което България поведе с 3 точки при 22:19, като 21-та точка за националите ни пристигна след поискано от Пламен Константинов видео повтаряне за допиране на на топката на блокадата на Иран.

България пропиля два гейм бола, само че с офанзива на Виктор Йосифов през центъра затвори гейма с 25:22 и понижи резултата на 1:2.

Четвъртата част стартира доста забавно и оспорвано. След 7 равенства в резултата при първото техническо спиране резултатът бе 8:7 за България. След спирането с два аса на Николай Пенчев националите ни поведоха с 10:7.

Иранците изравниха при 12:12 след неточност в офанзива на Тодор Скирмов, след което Пламен Константинов взе спиране. След още две равенства при второто техническо спиране преднината бе за Иран - 16:14. Символичните домакини на два пъти успяваха да поведат с по три точки - при 17:14 и 20:17, българите успяваха да стопят изоставането си до точка, само че в самия завършек на гейма иранците осъществиха пет следващи и завоюваха гейма с 25:19 и надлежно мача с 3:1.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро

ИРАН: Сайед Мир Маруфлакрани, Фархад Гаеми, Амир Гафур, Милад Ебадипур, Али Шарифиеи, Мохамад Мусави - Махди Маранди-либеро
Източник: btvnovinite.bg