Българският национален отбор по волейбол загуби от Канада с 1:3

...

България се подхлъзна на "кленови листа" в Световната лига

Българският народен тим по волейбол загуби от Канада с 1:3 (25:27, 28:30, 25:21, 23:25) в среща от Група Е1 на Световната лига. Така България записа трета загуба в конкуренцията досега и първа в зала " Конгресна " във Варна, а на следващия ден ще играе против олимпийския първенец Бразилия. " Кленовите листа " приземиха националите ни, които преди този момент бяха победили поредно Русия в Казан и международния първенец Полша в първия си мач във Варна с по 3:2 гейма. Канадците имат три триумфа и две провали в шампионата.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 18 точки, а Николай Николов приключи срещата със 17 точки. За Канада Джон Перин осъществя 24 точки.

ПЪРВИ ГЕЙМ
Срещата стартира извънредно равностойно и битката се водеше точка за точка. Възпитаниците на Пламен Константинов водеха с 8:7 след първото техническо спиране, само че отстъпиха самодейността при 15:16 на втората техническа пауза. " Кленовите листа " дръпнаха с 22:19, само че се стигна до поврат и 24:23 за българите. В последна сметка канадците съумяха да завоюват този равносилен гейм с 27:25 след блок на Грейъм Виграс.

ВТОРИ ГЕЙМ
Втората част стартира доста добре за родните национали, които водеха с 8:5 на първото техническо спиране. Веднага по-късно обаче те още веднъж отстъпиха самодейността и изоставаха с 10:11. Все отново играта продължи да се развива равностойно и България водеше минимално с 16:15 след втората техническа пауза. Геймът продължи да върви точка за точка, само че за жалост приключи с триумф за канадците с 30:28 след ас на Джон Перин.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Третият гейм също бе много равносилен. Националите ни изоставаха с 6:8 при първата техническа пауза, само че до втората обърнаха нещата в своя изгода - 16:15, а по-късно дръпнаха с четири точки при 19:15. " Кленовите листа " върнаха интригата при 22:21, само че до края на тази част волейболистите ни преобладаваха и завоюваха с 25:21след офанзива в навън на Перин, с цел да продължат борбата в мача.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ
Националите ни дръпнаха с 5:2 при започване на тази част и водеха с 8:3 при първото техническо спиране, само че по-късно се сринаха тотално и позволиха цялостен поврат. Втората техническа пауза пристигна при резултат 16:14 за канадците, които задържаха задатъка си до 21:19, а по-късно стигнаха и до четири мачбола при 24:20. При третия от тях те затвориха гейма с 25:23 и завоюваха срещата.

България - Канада 1:3 (25:27, 28:30, 25:21, 23:25)

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро
Селекционер: Пламен Константинов

Канада: Тейлър Сандърс, Райли Бърнс, Джон Перин, Николас Хоуг, Дейниъл Ван Доорн, Грейъм Виграс - Блейър Бан-либеро
Селекционер: Стефан Антига