Българският национален отбор по волейбол спечели своя мач №3 в

...

България с важен втори успех в Лига на нациите!

Българският народен тим по волейбол завоюва своя мач №3 в Лигата на нациите. След като на старта подчинихме Китай (3:2), а по-късно отстъпихме на Съединени американски щати с 1:3, през днешния ден селекцията на Пламен Константинов още веднъж имаше мотив за позитивни страсти.

" Лъвовете " обърнаха непредсказуемия отбор на Аржентина и се поздравиха с победа 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:22) в Нинибо (Япония).

България загуби от Съединени американски щати с 1:3 втория си мач от
България загуби от Съединени американски щати с 1:3 втория си мач от " Лигата на нациите "

Момчетата на Пламен Константинов изиграха единствено един мощен гейм

Мачът започва доста неприятно за нашите. Атаките ни първоначално въобще не въвряха, а съперникът бързо натрупа задатък. До края на частта пък нашите по този начин и не наваксаха своето закъснение и изгубиха с 19:25.

Вторият гейм донесе позитивната смяна, откакто в игра бе пуснат другия ни разпределител Георги Сеганов. Тимът на Пламен Константинов ловко контролираше нещата на терена с надалеч по-доброто си показване в офанзива. Разликата непрекъснато бе 5-6 точки в наша изгода, а най-после противникът самичък сбърка и геймовете бяха изравнени след 25:19.

Следващата част още веднъж вървеше равностойно. В решаващите мигове обаче с съвършени изяви блеснаха Светослав Гоцев и Николай Учиков. Вальо Братоев пък на няколко пъти избави доста значими точки. В последна сметка цялостния поврат бе реализиран и нашите поведоха с 2:1 след 25:21.

България стартира с сложна победа против Китай присъединяване си в
България стартира с сложна победа против Китай присъединяване си в " Лигата на нациите "

" Лъвовете " играха на приливи и отливи, само че заобиколиха непредвидена загуба

При второто техническо спиране, в последния гейм, " трикольорите " изоставаха с точка. Треньорът на противника ни обаче направи няколко неточности в тактическата сграда на Аржентина и по този начин България поведе с 19:16.

рите точки бяха удобна разлика, която поддържахме без проблем. Сеганов блесна с ненадейно подъл сервис и аржентинците просто трансферираха топката, а Учиков със мощ проби блокадата за 23:19. Грешка от начален удар от другата страна ни въоръжи с четири мачбола. Първите два доста бързо ги проиграхме и Пламен Константинов незабавно взе спиране. То се оказа ползотворно, тъй като въпреки аржентинците да избавиха мощната офанзива на Учиков, след това сбъркаха в опита да провеждат контранападение - 25:22 и мач за България!

Теодор Салпаров: Важно е по какъв начин ще стартираме в Лигата на нациите
Салпаров: Важно е по какъв начин ще стартираме в Лигата на нациите

" Младите би трябвало да изискват от себе си "

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:22)

БЪЛГАРИЯ : Георги Братоев, Николай Учиков 26, Тодор Скримов 4, Валентин Братоев 15, Виктор Йосифов 5, Светослав Гоцев 12 - Владислав Иванов-либеро (Георги Сеганов, Николай Пенчев 5, Розалин Пенчев)

АРЖЕНТИНА : Максимилиано Кавана, Мартин Рамос, Томас Лопес, Лисандро Лопес, Хоакин Галего, Агустин Лосер - Сантиаго Данани-либеро