Българският национален отбор по волейбол рухна в последния си мач

...

Издънихме се в най-важния мач, пропускаме финалите

Българският народен тим по волейбол рухна в последния си мач от груповата фаза на Световната лига и не оправда упованията за победа против Аржентина, като загуби решителния дуел и 1-3 (16:25, 21:25, 25:23, 19:25). Нашите трябваше да запишат каквато и да е победа след провалянето на Полша от Съединени американски щати (1-3), с цел да играят на финалите в Бразилия като шести тим в групата, само че многото сметки през вчерашния ден се оказаха непотребни. България потегли с доста слаб първи гейм, който загуби на 16, а аржентинците дръпнаха с 2-0 след 25:21 във втория. Събуждане на нашите имаше за 25:23 в третия, само че обратът не се случи, откакто Аржентина затвори мача с 25:19 в четвъртия гейм. След тази загуба България приключва на 9-ото място в крайното класиране на Световната лига с 4 победи и 5 загуби и 10 извоювани точки. Аржентина пък завършва присъединяване си в шампионата на 10-ото място с 3 победи и 6 провали.
Източник: blitz.bg