Българският национален отбор по плажен футбол стартира ударно участието си

...

Ударно начало за България! Почнахме с 10:1 в ЕВРОлигата по плажен футбол

Българският народен тим по плажен футбол започва стремително присъединяване си в тазгодишното издание на ЕВРОлигата в Португалия. Нашите разгромиха отбора на Андора с 10:1.

Още в деветата минута от първата част на мача резулатът бе открит в интерес на България, откакто състезател на Андора означи в личната си врата след удар на Филип Филипов. Няколко минути по-късно Иван Мартинов вкара втория гол след отлично проведена офанзива на българския тим.

Втората третина от мача стартира с трети гол за България. След отлична композиция пред вратата на съперника Живко Парашкевов смъкна топката за Иван Мартинов, който от непосредствена непосредственост не сбърка. Четвъртият гол за българския тим дойде след корнер. Калоян Цветков комбинира с Филип Филипов, който се завъртя и прати топката в далечни ъгъл на вратата.

Точен за 5:0 бе още веднъж Филип Филипов, който направи и асистенцията за шестия гол, маркиран от Павел Адамов. След съвършено подаване на вратря на България, Филип Филипов направи резултата 7:0.

Единственото попадение на Андора пристигна в единадесетата минута от втората част след неточност в българската отбрана. Още в същата минута България означи осмото си попадение след осъществяване на углавен удар от Мартин Великов, чието дело беше и деветия гол при започване на последната част от срещата. Крайния резултат от 10:1 оформи Филип Филипов.

България: 1.Костадин Иванов, 3. Илиян Димов, 4. Мартин Великов, 8. Калоян Цветков, 9. Филип Филипов, 11. Павел Адамов, 12. Добромир Господинов, 14. Илиян Илиев, 19. Живко Парашкевов, 22. Иван Мартинов.

Старши треньор: Симеон Христов

Следващият мач на националния тим по плажен футбол е през днешния ден (7 юли) от 16:00 часа българско време.
Източник: ruse24.bg