Българският национален отбор по хокей на лед за младежи до

...

България завърши на 6-о място на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години в Дивизия 3

Българският народен тим по хокей на лед за младежи до 20 години приключи на пето място на международното състезание в Дивизия 3, което се организира в София. Момчетата на селекционера Станислав Кънчев разгромиха Нова Зеландия с 6:1 (2:0, 2:1, 2:0).

За нашите Мирослав Василев приключи с два гола за триумфа. Константин Диков добави едно попадение и една асистенция и беше разгласен за най-хубав в българския тим в мача. Муса Абди, Мартин Наков и Ивелин Иванов също се разписаха, а вратарят Никола Илиев направи 28 спасявания. Абди беше опрeделен за най-хубав състезател на нашия отбор по време на шампионата.

Гостите понижиха на 1:3 посредством Джексън Флайт, а вратарят на Нова Зеландия Финли Форбс отрази 21 удара.
Така нашите момчета приключиха на 5-о място в този шампионат.

Турция завоюва с 4:2 (1:1, 1:1, 1:0) против Мексико и взе бронзовите медали. Тимур Турут вкара победния гол за турците в 45:55 минута след пас на Мурат Къзълкая. Пак Тимур Турут вкара за 4:2 на празна врата 21 секунди преди сирената.

По-рано през днешния ден Тайван завоюва мача за седмото място, откакто победи ЮАР с 5:4 след продължение (1:0, 1:2, 2:2, 1:0). Хуан Ю Ми вкара победния гол 4:32 минути след началото на оувъртайма, откакто попадение на Брендън Делпорт в последната секунда на постоянното време прати мача в продължение. Героят Хуан Ю Ми приключи с хеттрик за Тайван. Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg