Българският национален отбор по футбол за юноши до 18 години

...

Юношите с 1:0 над Австрия в контрола, спряна на почивката

Българският народен тим по футбол за юноши до 18 години завоюва първия от общо два другарски мача против връстниците си от Австрия.

Двубоят приключи 1:0 и бе игран единствено едно полувреме въз основата на БФС в " Бояна ", защото проливният дъжд не разреши на младоците да излязат на терена за втората част.

Единственото попадение означи геният на Ботев (Пловдив) Константин Павлов в 21-та минута. Нападателят се възползва от груба неточност на вратаря Кенан Юсич, който изпусна топката при центриране.

Главен арбитър на приятелския мач бе Християна Гутева, а от трибуните дуела наблюдаваха президентът на Славия (София) Венцеслав Стефанов, новият треньор на Янтра (Габрово) Антони Здравков и други.

Следващият мач на националите до 18 години против Австрия е плануван за 18 юни, неделя, от 11:00 часа.

Титулярен състав на България: Алекс Божев, Росен Божинов, Михаил Цонев, Росен Маринов, Захари Атанасов, Антоан Стоянов, Константин Павлов, Асен Митков, Борислав Маринов, Валентин Йотов и Илиан Антонов.

Старши треньор: Ангел Стойков.
Източник: novsport.com