Българският национален отбор по футбол за юноши до 16 години

...

България U16 загуби в полуфиналите на приятелски турнир в Сърбия

Българският народен тим по футбол за юноши до 16 години загуби от Черна гора с 1:2 в полуфинален конфликт от интернационалния другарски шампионат " Милян Милянич " в Сърбия.

Двубоят стартира мъчно за " лъвчетата " на Йордан Петков, които в началните минути допускаха неточности в средата на терена, които, за жалост, доведоха и до два гола в нашата врата дело на Матия Никчевич в 22-та минута и Андрей Костич шест по-късно.

След почивката българите поеха напълно контрола върху протичащото се на терена и в 56-ата минута понижиха изоставането си посредством Терек Жензарли.

До края на срещата нашите момчета пробваха да стигнат най-малко до равенството и да вкарат в срещата в продължения, само че Стивън Жерард и Виктор Илиев направиха пропуски от преференциални позиции и по този начин юношеските ни национали трябваше да преглътнат провалянето.

По този метод на българския отбор ще му се наложи да се задоволи с мач за 3-то място в шампионата, който ще се организира в четвъртък (11 май) от 15.00 часа, а противник в него ще бъде съставът на Северна Македония.

Съставът на България: 1. Стефан Смъркалев, 19. Давид Димитров, 3. Стоян Добрев, 5. Михаил Полендаков, 13. Божидар Петров, 7. Максимилиан Симеонов (46 – 15. Стивън Жерард), 10. Кристиян Горянов (46 – 17. Тарек Жензарли), 8. Крум Стойчев (46 – 6. Валери Владимиров), 20. Владимир Драганов (46 – 22. Кристиян Ирмиев), 9. Марсел Бибишков (65 – 18. Емил Найденов), 11. Васил Каймаканов (46 – 14. Виктор Илиев).

Селекционер: Йордан Петков