Българският национален отбор по футбол приключва с победа 2017-та година,

...

Лъвовете победиха Саудитска Арабия с 1:0 в контролен мач

Българският народен тим по футбол завършва с победа 2017-та година, откакто се наложи с 1:0 над Саудитска Арабия в контролна среща.

Двубоят се игра в Лисабон, Португалия, като имаше много положения, само че и отлични изяви на двамата вратари. Единственото попадение против участника на Мондиал 2018 Саудитска Арабия осъществя Ивелин Попов в края на дуела, оповестява.

България доминираше във владението на топката през първото полувреме, като насочи и много удари към вратата на противника, на които обаче им липсваше акуратност.

Натискът на България се ускори в последните 15 минути на второто полувреме и след още няколко пропуща на Райнов, Гълъбинов и Попов, най-сетне гол падна в 81-та минута. Георги Миланов с технично центриране отляво откри Ивелин Попов, който засече с глава от границата на дребното поле.

Саудитска Арабия доигра мача с 10 души, откакто Аларби Мансур бе изпъден непосредствено, след доста жестоко влизане в краката на Георги Миланов.

Източник: trud.bg