Българският национален отбор по футбол допусна четвърта поредна загуба. Тимът

...

Вяло представяне беляза нова загуба на футболните национали

Българският народен тим по футбол позволи четвърта поредна загуба. Тимът на Красимир Балъков записа проваляне с 1:3 при гостуването си на Ирландия в другарска среща.

Слаб дебют направи 37-годишният вратар Христо Иванов. Той сбърка при първите две попадения на противника.

За българите се разписа Ивелин Петров от дузпа в средата на втората част, като голът изравни резултата. В края националите проспаха две обстановки, от което пристигнаха нови две попадения за домакините.

Балъков извърши думата си да направи доста промени и да пусне в игра футболистите, които не са били в състава при загубата с 0:4 против Англия. Капитанът за този мач Антон Недялков и Кристиян Малинов бяха единствените на терена в Дъблин от тези, които излязоха и на " Уембли " преди три дни.

В състава на България имаше двама дебютанти - 37-годишният Иванов и десният защитник Георги Пашов.

Ирландците, които също бяха с запасите си, бяха по-дейни първоначално. Първото полувреме мина без доста вълнуващи моменти и положителни положения. В офанзива българският тим имаше благоприятни условия пред Божидар Краев и Даниел Младенов, само че противникът не беше усложнен.