Българският национал Мартин Минчев вкара гол за Спарта Прага при

...

Мартин Минчев с втори пореден гол за Спарта Прага

Българският национал Мартин Минчев вкара гол за Спарта Прага при успеха с 6:1 (4:1) в гостуването на третодивизионния Искра Домажлице в мача от третия кръг на шампионата за Купата на Чехия по футбол.

Минчев, който игра цялостен мач, оформи крайния резултат в 70-ата минута след асистенция на Томаш Чванчара. Той се разписа във втори следващ дуел на столичани, откакто в събота откри головата си сметка за сезона при триумфа с 5:2 над Пардубице за състезание.

Чванчара и Мартин Витик осъществиха по два пъти за Спарта, а едно попадение добави Ярослав Зелезни.

За домакините прецизен беше Франтишек Дворжак в средата на първото полувреме за 1:2, само че още до почивката гостите предрешиха нещата с нови два гола.