Българският национал Ивелин Попов и Спартак (Москва) спечелиха Суперкупата на

...

Ивелин Попов спечели Суперкупата на Русия

Българският национал Ивелин Попов и Спартак (Москва) завоюваха Суперкупата на Русия, откакто в мач за трофея се постановиха с 2:1 над Локомотив (Москва) след продължения.

Попов стартира като титуляр за съветския първенец, само че в 71-ата минута беше сменен от Джано Ананидзе. Двата отбора не си вкараха в постоянното време и се наложи да се играят продължения.

Резултатът беше открит в 101-ата минута, когато парагваецът Лоренсо Мелгарехо изведе Луис Адриано в наказателното поле, бразилецът се пребори с защитник на противника и съумя да прати топката под плонжа на вратаря на Локо Маринато Гилерме.

В 113-ата минута Куинси Промес постави на процедура точка на разногласието след самостоятелен пробив, приключил с удар в близкия ъгъл. До края Локо съумя да стигне до почетно попадение посредством Мануел Фернандес, само че за повече нямаше време.

Нещо повече - Спартак пропусна три положения посредством Промес, Мелгарехо и Комбаров.

Така воденият от Масимо Карера отбор на Спартак (Москва) завоюва Суперкупата на Русия за първи път в историята си.
Източник: offnews.bg