Българският нападател Венцислав Христов спаси СКА-Хабаровск от загуба при домакинството

...

Венци Христов спаси отбора си от загуба с блестящ гол

Българският нападател Венцислав Христов избави СКА-Хабаровск от загуба при семейството на отбора на Ахмат в мач от 10-ия кръг на съветската Премиер Лига. Двубоят приключи при резултат 2:2, като Христов осъществя последното попадение в дуела. Бившият състезател на левски бе прецизен в 88-ата минута. Той открадна топката от състезател на Ахмат, а по-късно надбяга неприятелски бранител, излезе очи в очи с вратаря на гостите и с мощен шут опъна мрежата.

Преди това Константин Савичев даде задатък на СКА-Хабаровск в резултата с гол в 14-ата минута, Аблайе Мбенг изравни в 65-ата, а Антон Швец в 82-ата означи втория гол за Ахмат.

!@fcska#НашФутбол #РФПЛ. 10-й тур. #СКААхмат 2:2 88' Венцислав Христов pic.twitter.com/cyWWe71r6U
— (@rfpl) September 17, 2017 Христов стартира мача на пейката и в 71-ата минута смени Георгий Габулов. За 29-годишния нападател това е втори гол в съветския хайлайф. СКА пък записа пето следващо тъждество и заема 14-а позиция в класирането с 8 точки. Ахмат е седми с 14 точки.