Българският нападател Венцислав Христов игра броени секунди при победата на

Българският нападател Венцислав Христов игра броени секунди при победата на ...

Венци Христов и Занев на 1/4-финал за Купата на Русия.

Българският нападател Венцислав Христов игра броени секунди при победата на СКА-Хабаровск с 2:0 над Динамо (Санкт Петербург) на осминафиналите за Купата на Русия. Бившият футболист на Берое и Левски влезе като резерва в добавеното време на мястото на Мирослав Маркович, който вкара един от головете за успеха. Другото попадение беше дело на Георгий Наваловский.

В миналия кръг Динамо елиминира градския си съперник Зенит, но днес не можа да се противопостави на много по-скромен съперник. До почивката СКА пропусна няколко положения, но през второто полувреме влезлият като резерва Наваловский откри резултата в 61-ата минута. “Армейците” стигнаха и до второ попадение, дело на сърбина Маркович в 72-ата минута.

Националът на Армения Руслан Корян асистира и за двата гола на домакините, а вратарят Александър Криворучко за пръв път през сезона запази вратата си суха. В следващия кръг съперник на СКА-Хабаровск ще е втородивизионният Шинник.

1:1 С. Паршивлюк (39)

МИНУТА ПО МИНУТА Не пропускайте да видите изявите на Ивелин Попов и Георги Миланов, както и всички най-интересни срещи от руската Премиер лига по Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2