Българският нападател Димитър Рангелов се разписа при драматичната победа на

...

На 36 г. Рангелов не спира да вкарва в Германия

Българският нападател Димитър Рангелов се разписа при трагичната победа на Енерги (Котбус) с 3:2 над гостуващия Мойзелвитц в мача от осмия кръг на немската четвърта футболна Североизточна районна лига.

Домакините изоставаха с 0:2 до 82-ата минута, само че стигнаха до поврат пред 5204 фенове на " Щадион дер Фрайндшафт ". 36-годишният капитан Рангелов изравни за 2:2 във втората минута на добавеното време с четвъртия си гол за сезона. Две минути по-късно след корнер Ян Кох донесе успеха на Енерги, с която отборът се изкачи на петото място във краткотрайното класиране с 13 точки, на 5 точки от водача Херта (Берлин) 2.
DANKE, #WOHNZIMMER!

Nach dem turbulenten Finale der heutigen Partie gegen den @ZFC feiert die Mannschaft gemeinsam mit den Fans. Bis zur letzten Minute wurden #WIR unterstützt und angefeuert. Am Ende steht der Sieg mit drei wichtigen Punkten! #FCEZFC @RegionalligaNO pic.twitter.com/lQKgI9M9wB