Българският нападател Андрей Гълъбинов стартира отлично новия сезон в Серия

...

Гълъбинов с отличен старт на сезона в Италия

Българският нападател Андрей Гълъбинов започва чудесно новия сезон в Серия " Б ". Таранът на Специя беше в главната за успеха с 3:0 като посетител на Читадела от първия кръг на шампионата. Той игра цялостни 90 минути, като се отличи с майсторска асистенция и гол за отбора си. 30-годишният голмайстор имаше здравословни проблеми през лятото и пропусна част от подготовката, само че все пак започва от първата минута сезона.
Още през първата част нападателят подаде няколко пъти на своите съотборници, които не съумяха да се разпишат. При майсторското му подаване в 48-ата минута Ричи даде задатък на " бианконерите ". Българинът го изведе зад отбраната в наказателното поле, а десетката технично трансферира вратаря. Само три минути по-късно Гълъбинов удвои с удар от 12 метра с левия крайник. Попадението е негово седмо за Специя в Серия " Б ". С малко доза шанс Мора вкара трети гол в 62-ата минута и оформи крайния резултат.

Специя излезе краткотрайно преди всичко в класирането, а другата седмица приема Кротоне в първото си домакинство. Серия Б 1 кръг, събота 25 август  Венеция 1:0краен резулат  Специя