Българският нападател Александър Тонев игра 17 минути за Кротоне при

...

Кротоне прекърши Киево, Тонев влезе в края

Българският нападател Александър Тонев игра 17 минути за Кротоне при успеха на отбора си с 1:0 против гостувалия Киево в мач от 17-ия кръг на Серия “А”. Тонев се появи в игра в 73-ата минута на мястото на Марчело Трота. Единственото попадения в дуела осъществя Анте Будимир в 33-ата минута. Хърватският нападател съумя да засече топката във вратата на веронци от самата голлиния след остро подаване отдясно. До гола се стигна след съществено безредие пред вратата на гостите, при което топката срещна и гредата.

В добавеното време новият старши треньор на Кротоне валтер Дзенга получи червен картон от рефера Лука Пайрето за митинги.

Кротоне е 16-и в подреждането с 15 точки, а Киево заема 13-а позиция с 21 точки.