Българският халф на Интер (Запрешич) Борислав Цонев вкара единствения гол

...

Боби Цонев загря за Хайдук с гол срещу Риека

Българският халф на Интер (Запрешич) Борислав Цонев вкара единствения гол за отбора си при загубата с 1:4 от Риека в контрола. Домакините демонстрираха, че се намират в по-добра форма преди подновяването на сезона и полуфинала за Купата на Хърватия против Осиек. Резултата откри в 13-ата минута след прецизен удар с глава на Ятеке, а в средата на полувремето се разписа и Лончар. След почивката на два пъти прецизен за Риека беше Чолак, а Цонев осъществя дузпа в 54-ата минута. Юношата на Левски излезе самичък против вратаря Нволокор, който го фаулира. От бялата точка родният халф не сбърка.

В първия кръг след паузата поради пандемията от ковид Интер ще гостува на Хайдук (Сплит), където играе Кристиян Димитров. Отборът на Боби Цонев е в серия от пет загуби и е на дъното в класирането дружно с Вараждин. Убедителен водач е Динамо (Загреб), следван от Риека и Локомотив (Загреб).

РИЕКА - ИНТЕР (ЗАПРЕШИЧ) 4:1
1:0 Ятеке (13)
2:0 Лончар (32)
3:0 Чолак (47)
3:1 Цонев (54) д.
4:1 Цолак (69) д.