Българският футболист Едисон Йорданов вдъхнови отбора на Екселсиор Виртон за

...

Едисон Йорданов блести за новия си белгийски клуб

Българският футболист Едисон Йорданов въодушеви тима на Екселсиор Виртон за първата му победа през сезона в белгийската втора дивизия. В третия кръг от шампионата отборът на Виртон гостува на Ломел и го победи с 3:0, като Йорданов вкара първото попадение и взе участие в изработването на другите две. Така с първите си три точки Екселсиор Виртон се придвижи от осмо на шесто място в класирането, а водачът Вестерло има 9.

В последната минута на първата част чудесна офанзива на Кутюрие откри присъединилия се български десен бек Йорданов, който със мощен шут по диагонала откри резултата. В 67-ата минута Мохамед Сумаре удвои. Едисон Йорданов проби по дясното крило и центрира към Хаджи, който отклони топката за Сумаре и крилото с мощен изстрел удвои.
0-3 L’ #excelsiorvirton remporte sa première #victoire à lommelskofficial buts de edijordanov #Soumare dave_t_77 #proximusleague #revirton #victory #soccer #victoire Crédit photo @belgaimage leopardnatural à… https://t.co/vu3jdbLn0d
— Excelsior Virton (@revirton) August 17, 2019

Три минути преди края падна и третият гол, дело на люксембургския национал Давид Тюрпел. Бившият младежки национал на България още веднъж проби и подаде към предишния и през Септември (Симитли) Франк Коре, който обаче се сблъска с вратаря на домакините. Притичалият Тюрпел нямаше проблем да прати топката за трети път в мрежата на вратаря Томас Шведаускас.