Българският футболен шампион Лудогорец надви полския първенец Раков с 3:1

...

Лудогорец победи шампиона на Полша с 3:1

Българският футболен първенец Лудогорец надделя полския отличник Раков с 3:1 в контролна среща, играна в Турция.

Това е втори следващ триумф в зимните инспекции на „ орлите “ над първенец, откакто те започнаха спарингите с 3:0 над Олимпия (Любляна).

Контролата стартира вихрено и предложи 3 попадения още преди да изтекат първите 10 игрови минути.

Във втората Лудогорец откри след отлична офанзива, минала през Тодор Неделев и Сон, след което Кайо Видал напредна по фланга, а Квадво Дуа засече прострелното центриране, с цел да направи резултата 1:0.

Той се резервира подобен единствено 3 минути, тъй като в 5-ата Раков изравни. Бартош Новак изведе Анте Църнац, който преодоля Оливие Вердон и матира вратаря Срджио Падт с изстрел под гредата – 1:1.

След още 3 минути Лудогорец поведе още веднъж. В 8-ата Аднан Ковачевич си вкара гръмък автогол, пробвайки се да почисти топката с пета – 2:1.

Последваха равностойни минути, без съществени положения, като в 26-ата удар на Фран Тудор бе избавен от Падт.

В 32-ата минута вратарят на „ орлите “ се оправи и с изстрел на Бартош Новак, а в 40-ата Лудогорец удари греда.

Бърнард Текпетей откри непокрит в пеналта Фон Витри, чийто шут бе избавен от вратаря, а по-късно Якуб Пьотровски нацели страничния дирек от близко при добавката.

Междувременно Кайо Видал опитва два удара от отдалеченост, само че без резултат, с цел да пристигна почивката при 2:1 в интерес на Лудогорец.

На почивката в състава на Лудогорец бе осъществена тройна промяна като Текпетей, Кайо Видал и вратарят Падт отстъпиха местата си, надлежно на Руан Круз, Рик Джонатан и Симон Слуга.

Последният нямаше работа до 68-ата минута, когато трябваше да избавя доста прекрасен шут от границата на наказателното поле на Густав Берген и съумя да боксира в корнер.

Междувременно бяха осъществени още няколко промени и в двата състава, което докара до раздробяване на играта и

В 80-ата минута Раков също удари греда, защото след удар с глава на Петер Барах топката срещна напречния дирек, а малко по-късно Диниш Алмейда стресна Лудогорец, само че получи здравна помощ и съумя да продължи.