Българският футболен шампион Лудогорец допусна втора поредна загуба в груповата

Българският футболен шампион Лудогорец допусна втора поредна загуба в груповата ...

Хеттрик на ганаец не донесе и точка на "Лудогорец" в Австрия.

Българският футболен шампион "Лудогорец" допусна втора поредна загуба в груповата фаза на Лига Европа. В луд мач на "Линцер Щадион" разградчани отстъпиха като гости с 3:4 на австрийския ЛАСК (Линц) в група J.

С оглед на развоя на срещата, "зелените" може едновременно да са доволни, че не загубиха с разгромна разлика, и да съжаляват, че не стигнаха поне до точка. Домакините поведоха с 2:0 още преди да е изтекъл и четвърт час след голове на Хусеин Балич във 2-рата мин. и на Андреас Грубер в 12-ата.

В 15-ата мин. Елвис Ману върна едно попадение след пробив през центъра на защитата, но първата част все пак приключи с два гола аванс за ЛАСК след точен изстрел на Марко Рагуж. Скоро след почивката австрийците вече водеха с 4:1, след като при шут на Балич в 56-ата мин. топката се отклони от крака на Оливие Вердон и направи безпомощен вратаря Пламен Илиев.

Само в разстояние на седем минути обаче "Лудогорец" се върна в двубоя с нови два гола на Ману. В 67-ата роденият в Нидерландия ганаец се измъкна от засада и завърши успешно самостоятелен пробив от централната линия. В 74-ата мин. пък испанският рефер Хавиер Естрада Фернандес отсъди дузпа за игра с ръка на Лукас Гъргич и изгони бранителя с втори жълт картон, а африканецът оформи своя хеттрик от бялата точка.

В оставащите двайсетина минути до края българският тим осъществи масиран натиск и стигна до още няколко изгодни положения, но така и не успя да реализира изравнителен гол. След домакинското поражение с 1:2 срещу "Антверпен" в първия кръг "Лудогорец" остана на последно място в групата. Тази вечер белгийците изненадващо постигнаха втори пореден успех, надигравайки фаворита в потока "Тотнъм" с 1:0 у дома.

Следващата седмица - на 5 ноември, именно лондончани ще гостуват в Разград, като заради новите ограничителни мерки в България мачът ще се играе при закрити врата на ст. "Хювефарма Арена". Затова по-рано днес от клубното ръководство на "Лудогорец" съобщиха, че ще обезщетят феновете с вече закупени билети за двубоя.

"Към момента има закупени над 1500 пакетни билета, като скоро техните притежатели ще бъдат уведомени подробно как могат да си получат парите обратно. ПФК "Лудогорец" изказва огромното си съжаление, че няма да може да разчита на своите фенове за предстоящите важни мачове в Европа и в Ефбет лига, но грижата за здравето и минимализирането на риска от заразяване с COVID-19 в този момент са над всичко", написаха от Разград.

Източник: segabg.com