Българският бокс се нареди сред 10-те най-успешно представили се на

...

Българските боксьори в топ 10 по медали в Токио

Българският бокс се подреди измежду 10-те най-успешно показали се на Олимпийските игри в Токио. Това демонстрира класирането по медали от конкуренцията в японската столица. Златният орден, който Стойка Кръстева завоюва в шампионата при дамите до 51 кг, изстреля страната ни на осма позиция в подреждането по оценки! В подреждането България заема позиция пред една от огромните сили Съединени американски щати. Американците завоюваха четири оценки, само че останаха без купа (3 сребърни и 1 бронз), което им отреди десето място в класирането. Лидер е Куба с 4 златни и 1 бронз, следвани от Англия (2-2-2) и боксьорите на Русия (1-1-4). Зад родината ни се намират още сили като Украйна, Армения и Италия. Общо 25 страни съумяха да стигнат до оценките в Токио. На кръга в японската столица пък се качиха боксьори от 81 страни! В класирането по народи България заема 12-та позиция с 9 точки. Това е по този начин и поради успеха на Даниел Асенов на 1/16-финалите в категория до 52 кг.
Източник: dnesplus.bg