Българският баскетболен национал Александър Везенков направи отличен мач за своя

...

Везенков блести при първия мач в Лига Ендеса за сезона

Българският баскетболен национал Александър Везенков направи отличен мач за своя клубен отбор Барселона при откриващия мач на Лига Ендеса за сезон 2017/2018. Барса победи Баскония с 87:82, а Везенков се регистрира с 19 точки и 7 битки, оставайки на полето малко над 28 минути.

Първата част на дуела беше равностойна, само че Баскония я взе с 26:24, във втората Барселона се съвзе и съумя да вземе задатък на почивката при 45:42.

Последва нова четвърт за Баскония и задатък на гостите от 11 точки, само че в четвъртата част Везенков и компания се разиграха и взеха дуела с крайното 87:82. С по 11 точки за триумфа записаха Рибас и Ханга, само че над всички беше Везенков.

За Баскония Уертас записа 19 точки, с 15 се регистрира Тима, а с 13 Грангер.