Българският автомобилен сектор - товарни превози и превози и превози

...
Българският автомобилен сектор - товарни превози и превози и превози
Коментари Харесай

Превозвачите решиха: На 17 май излизат на мирен протест

Българският авто бранш - товарни транспорти и транспорти и транспорти на хора, се сплоти с решение да провежда кротичък митинг на 17 май т.г., в деня на срещата на Върха в София. Решението бе взето на Конференция с интернационално присъединяване "Европейското бъдеще на превоза в Централна и Източна Европа ", която се организира в София.
Целта на митинга е западните водачи да бъдат уверени в размера на вредите, които измененията ще донесат за стопанската система на България и за нейните жители, сподели Ангел Траков, ръководител на УС на Съюза на интернационалните превозвачи /СМП/. От сектора бяха единомислещи, че ще продължат да отстояват парвото си на безнес без дискриминация и двойни стандарти в Европейски Съюз.
Предвижда се автомобилно шествие с тежкотоварни камиони и рейсове от 10.00 до 17.00 часа на бул. "Цариградско шосе " /отбивката към бул. "Брюксел ", лентите в посока София/. Паркирани товарни коли ще наредят протестна колона до отбивката за кв. "Дървеница " /4-ти км/. След отбивката за кв. "Дървеница " до отбивката за бул. "Ситняково " ще бъде подредена протестна колона от рейсове.
Междувременно от 13.00 до 17.00 часа ще бъде извършено протестно шествия със събирателен пунт пл. "Македония ", по маршрута от ул. "Алабин " към Съдебната палата, вдясно по бул. "Витоша " до парковото пространство пред НДК, където протестиращите ще държат речи, изясни Траков.
В София позиционирани ще бъдат към 100 камиона и още толкоз рейсове. В цялата страна те ще бъдат доста повече, тъй като в митинга се включват и градовете Пловдив, Велико Търново, Враца, Видин, Русе, Благоевград, Сандански, Петрич и др, сподели Траков.
Участниците в днешния конгрес обявиха, че товарните транспорти са бизнес, който се развива в мощно конкурентна среда и не получава дотации от фондовете на Европейски Съюз. Спазват се строги регулации, свързани с техническо положение на транспортните средства, екологични правила, сигурност на труда с над 36 наставления и регламенти. "Ето за какво предлаганите регулации в пакет Мобилност 1 са изцяло голословни и засягат главно компании от Централна и Източна Европа, които заради географската си раздалеченост ще бъдат мощно затруднени или сложени в неспособност а изпълнят условията, разяснява Йордан Абаджиев, изпълнителен шеф на СМП.
Общо 79,5 на 100 от притежателите и шефове на компании дефинират измененията в Мобилен пакет 1 като голям риск за бизнеса и показват опасения, че до 2-3 години ще банкрутират, демонстрира огласено анкетно изследване в бизнеса. Над 83 на 100 дефинират условието да се връщат вкъщи за отмора като извънредно затрудняващо, а някои като неизпълнимо.
С готвените регулации на процедура ще се лишават доходи в бюджета на България, а след 2020 год. от нашия държавен бюджет ще би трябвало да се заплащат по-високите вноски в бюджета на Европейски Съюз за новия програмен интервал, считат представители на сектора.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР