Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златните медали на съчетанието

...

Гимнастичките ни спечелиха Световната титла с пет обръча

Българският отбор по художествена гимнастика завоюва златните медали на съчетанието с обръч на Световното състезание в София, заяви topsport.bg.

Нашите грации изправиха на крайници публиката в зала " Арена Армеец ", откакто се класираха преди всичко във финала на съчетанието на пет обръча.

Момичетата на Весела Димитрова демонстрираха самочувствие и убеденост . Въпреки едно изпускане към средата на композицията и минимална неправилност в края, съдиите им дадоха рекордно висока оценка 23.300, от които 14.700 за компликация.

Грациите ни бяха с четвърти стартов номер. Те изчакаха до края, с цел да видят по какъв начин ще се оправят главните им съперници Италия и Русия , които бяха с предпоследен и финален стартов номер.

След съчетанието на девойките на Ирина Винер стана ясно, че няма кой да измести българския състав от върха.
Източник: news.bg