Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал в многобоя

...

Ансамбълът ни със сребро от многобоя в Москва

Българският отбор по художествена гимнастика завоюва сребърен орден в многобоя на шампионата от веригата Гран При, който се организира в съветската столица Москва , съобщи БГНЕС.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова – капитан, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Елена Бинева и Теодора Александрова събраха общ брой от 36.350 точки, което им отреди второто място в крайното класиране. Въпреки че позволиха съществени неточности при двете си осъществявания, грациите ни получиха оценки от 18.500 за съчетанието с 5 обръча и 17.850 за това с три топки и две въжета и заслужеха сребърните медали в първото си съревнование за годината.

Шампиони станаха домакините от Русия със общ брой от 36.400 точки, а бронзът бе за Финландия със общ брой от 28.850 точки.
Източник: novinite.bg