Българските състезатели спечелиха три отличия на Балканиадата по крос кънтри

...

Първи медал за България при мъжете на Балканиадата по крос кънтри бягане от 21 години

Българските състезатели завоюваха три оценки на Балканиадата по крос кънтри тичане в Ботошани (Румъния).

Митко Ценов приключи втори по 10-километровото трасе при мъжете с време 29:36.40 минути, като финишира на малко повече от 10 секунди зад спечелилия Джихат Улус (Турция).

Така 25-годишният Ценов донесе първи орден на България при мъжете на Балканиада по крос кънтри тичане от 1997 година, когато Христо Стефанов взе бронз.

Иво Балабанов се класира втори в конкуренцията при младежите до 23 години. Той преодоля дистанцията от 8 километра за 23:10.67 минути, като беше изпреварен с по-малко от секунда и половина от спечелилия Андрей Дорин Русу (Румъния).

Българите в състав Балабанов, Християн Стоянов и Георги Гергов пък заслужиха бронз в отборното класиране до 23 години.