Българските представителки във финала на топка от световното първенство по

...

Седмо и осмо място за Владинова и Тасева във финала на топка

Българските представителки във финала на топка от международното състезание по художествена гимнастика в София - Невяна Владинова и Катрин Тасева, приключиха надлежно на седмо и осмо място.

Неви получи оценка 19.100 за композицията си, а Катрин позволи две неточности и съдиите ѝ дадоха единствено 17.600. По-рано довечера Боряна Калейн приключи четвърта на обръч, а Тасева - седма.

И в двата финала победи рускинята Дина Аверина. Шампионатът на планетата в София продължава и в сряда, когато с квалификациите на бухалки и лента. Катрин Тасева и Невяна Владинова ще играят на бухалки, а в четвъртък Тасева и Калейн ще показват съчетанията си на ленти. В края на спортния ден ще бъдат излъчени спечелилите в отборната конкуренция. Страната ни заема втора позиция във краткотрайното класирана в отборната конкуренция. Лидер е Русия, третата позиция заема Израел.
България резервира второто си място след втория ден на международното (ВИДЕО) Убедителен водач е тимът на Русия
Източник: btvnovinite.bg