Българските футболисти Валентин Антов и Петко Христов играха като титуляри

...

Валентин Антов и Петко Христов титуляри в мачовете на Кремонезе и Специя в Серия Б

Българските футболисти Валентин Антов и Петко Христов играха като титуляри в мачовете на своите отбори от 18-ия кръг на Серия " B ".

Антов и неговият Кремонезе надделяха състава на Модена с 4:0 вкъщи, като родният футболист остана на терена до 70-ата минута, когато бе сменен от Алесандро Туя.

Иначе точни за триумфа на неговия отбор бяха Микеле Колоколо, Паоло Гильоне и Шарл Пикел на два пъти.

С тази победа Кремонезе се утвърди на четвърто място във краткотрайното класиране с 32 точки, две по-малко от втория Венеция.

В същото време Петко Христов игра цялостен мач за своя Специя при тежката загуба на " белите " с 1:4 като посетител на Читадела.

Поражението остави Специя на 18-ата позиция с 16 пункта, на една от място в плейофите за оставане във второто равнище на футбола в Италия и на четири от избавителния бряг.