Българската състезателка по спортна стрелба Антоанета Бонева спечели втори бронзов

...

Антоанета Бонева спечели втори бронзов медал в Минск

Българската състезателка по спортна пукотевица Антоанета Бонева завоюва втори бронзов орден на Европейските игри в Минск, съобщи БГНЕС.
Бонева събра 31 точки във финала на дисциплината 25 метра револвер и приключи трета, също както и преди три дни на 10 метра револвер.
Тя имаше шансове и за среброто, само че загуби от швейцарката Хайди Дитхелм Гербер с 2:4 точки.
В последната решителна серия за купата Гербер навакса закъснение от три точки против олимпийската шампионка в дисцилината от Рио 2016 Ана Коракаки (Гърция) и изравни за 35:35, като победителката трябваше да бъде избрана с нова спомагателна престрелка.
В нея Коракаки въпреки всичко взе връх с 3:2 точни изстрела и сграбчи златото, до момента в който Гербер остана със сребро.
Източник: actualno.com