Българската представителка Боряна Калейн спечели златото в многобоя на Световната

...

Боряна Калейн триумфира в многобоя на Световната купа в София

Българската представителка Боряна Калейн завоюва златото в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. Състезателката на Марияна Памукова победи след четири доста чисти изигравания. Тя събра общ брой от 127.300 точки, както и овациите на публиката в залата.

Със сребърния орден е София Рафаели от Италия със 124.500 точки, а на третото място е другата българска представителка Стилияна Николова със 123.800 точки.

Боряна Калейн се класира и за четирите финала на обособените уреди, които ще се проведат на следващия ден, 10 април, в „ Арена Армеец ". Стилияна Николова ще взе участие в три финала - бухалки, обръч и лента.

Боряна Калейн беше безапелационна и в двата спортни дни. Тя поведе в класирането след първите два уреда и резервира преднината си след осъществяванията на лента (31.350) и бухалки (31.850).

Източник: cross.bg