Българките Светлана Каменова и Севда Асенова осигуриха на България две

...

Светлана Каменова и Севда Асенова триумфираха с титлите на Купа Балкан

Българките Светлана Каменова и Севда Асенова осигуриха на България две трофеи от интернационалния шампионат по бокс за Купа " Балкан ", който се организира в София.

Каменова сграбчи златото в категория до 57 кг, откакто във финала надигра в доста оспорвана борбата италианката Ирма Теста, която е бронзова медалистка от Олимпиадата в Токио през предходната година, a по-рано тази година се окичи и със сребро от Световното състезание в Истанбул.

За наша наслада Севда Асенова също съумя да стигне до купата в категория до 48 кг, откакто във финала се наложи над боксьорката от Узбекистан Ситора Турдибекова.

Третата ни представителка, която доближи до край в шампионата Златислава Чуканова пък отстъпи в разногласието за златото на друга узбекистанка Азиза Йокубова.

По този метод България завърши присъединяване си на Купа " Балкан " с общо пет оценки - две златни, едно сребърно и две бронзови на Венелина Поптолева (52 кг) и Десислава Костадинова (63 кг).