Българките Габриела и Стефани Стоеви спечелиха за трети пореден път

...

Габриела и Стефани Стоеви отново стъпиха на европейския връх

Българките Габриела и Стефани Стоеви завоюваха за трети следващ път европейската купа по бадминтон на двойки дами, откакто победиха на шампионата в Мадрид.

На финала, поставените под №1 българки се постановиха с 2:0 (21:14, 21:10) за 35 минути игра против германките Линда Ефлер и Изабел Лохау, които бяха сложени под №4 в схемата.

В първия гейм дуелът вървеше равностойно до 14:14, когато българките напълно поеха надзор върху протичащото се на корта и със серия от седем следващи точки затвориха първата част след 21:14.

Във втория гейм сестри Стоеви още в самото начало отвориха разлика в резултата и до края направляваха преднината си, с цел да сложат точка на разногласието след 21:10.

За българките това е трети следващ успех в шампионата на Стария континент след тези през 2018 година в Уелва и преди година в Киев.

На сингъл при дамите пък купата стана владеене на представителката на домакините Каролина Марин, за която това беше шести успех на Стария континент.

При мъжете пък още веднъж без изненади златото отиде при олимпийският първенец от Токио Виктор Акселсен от Дания.