Българките Боряна Калейн и Катрин Тасева заеха съответно четвърто и

...

Боряна Калейн завърши четвърта в многобоя на Европейското, Тасева седма

Българките Боряна Калейн и Катрин Тасева заеха надлежно четвърто и седмо място в многобоя при дамите на 36-о европейско състезание по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Калейн зае четвъртата позиция, като до последно се бореше за орден, само че изпускането на бухалка в последното й осъществяване на практика я лиши от място на почетната стълбичка. Тя събра общ брой от 95.300 точки (24.000 на обръч, 25.250 на топка, 23.200 на бухалки и 22.850 на лента).

2019 European bronze medallist with ribbon Boryana Kaleyn (BUL) is ready for this all-around final!
— European Gymnastics (@UEGymnastics)
Катрин Тасева остана седма със общ брой от 92.150 точки (25.050 за обръч, на който след контестация, подадена от щаба беше оценен с 0.750 повече, първичната оценка бе 24.300, 23.200 на топка, 22.100 на бухалки и 21.800 на лента). Форматът на този шампионат е единствено многобой при дамите, без финали на обособените уреди. Като цяло и двете българки имаха неточности, само че медалистките си изиграха своите композиции чудесно и справедливо се окичиха с медалите.

It's always a party when Katrin Taseva steps onto the carpet
Нарушената подготовка, дългото прекъсване на подготвителния развой, травмата на Боряна Калейн, грипът, който Катрин Тасева изкара, оказаха голямо въздействие, което не трябва да служи като опрощение. Такава беше обстановката през тази сложна 2020 година. Момичетата на Израел и Беларус не си нарушиха подготвителния развой и това се видя в цялостното им показване.

Абсолютна европейска шампионка стана Линой Ашрам от Израел със 100.900 точки, втора се класира Алина Гарнаско от Беларус със същия общ брой, а трета е втората представителка на Беларус Анастасия Салос с 96.500 точки. В многобоя участваха единствено 25 гимнастички.

The SmartScoring Shooting star award goes to … Linoy Ashram

Отборът на Израел зае първо място е неофициалното класиране по медали. Гимнастичките на тази страна завоюваха три златни, три сребърни и един бронзов орден. На второ място е Украйна с три златни, два сребърни и едно бронзово отличие, а на трето Беларус с 1-2-2.

Linoy Ashram does it... European Champion!!!!