Българката Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира

...

Стаматова с успешен старт във Виена

Българката Юлия Стаматова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в австрийската столица Виена с награден фонд от 15 хиляди $. Поставената под номер 4 Стаматова победи квалификантката Александра Василиева (Русия) с 6:2, 6:3 за 78 минути.

25-годишната левичарка имаше два мощни интервала в дуела. Тя направи серия от четири следващи гейма, с цел да завоюва първия сет, а във втората част навакса пасив от 0:3 и с поредност от шест гейма победи.

Стаматова проработи 1 точка за международната класация и 294 $, а за място на четвъртфиналите тя ще играе против Вероника Влъковска (Чехия).

Друга българка Диа Евтимова, трета в схемата, започва на следващия ден против участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Зелина Пихлер.