Българката Татяна Воложанина се класира за финала на топка на

...

Воложанина се класира за финал на топка в Москва

Българката Татяна Воложанина се класира за финала на топка на шампионата Гран при по художествена гимнастика в Москва. Българката заема краткотрайното 19-то място в многобоя след изиграването на обръч и топка, само че пред нея в класирането има общо шест рускини. По правилник в формалното класиране влизат единствено две състезателки от всяка страна.

Татяна Воложанина стартира добре, направи някои грешки в осъществяването с топка, само че без груби неточности оценката от 20.900 дава право на българката да се бори за орден във финала.

На обръч Воложанина изпусна апарат, което докара до оценка от 17.950 точки, само че макар позволената неточност тя още веднъж сподели комплицирана гимнастика, наситена с компликация композиции и работа с тяло. Общата оценка на младата българка е 38.850 точки.

Многобоят продължава на следващия ден с осъществявания на бухалки и лента, след което ще стане ясно крайното класиране. Финалите на обособените уреди са в неделя.

В класирането досега води рускинята Дина Аверина с оценка 47.700 точки (24.650 на топка и 23.050 на обръч).

Снимки: Sportal.bg