Българката Татяна Воложанина се класира на 18-о място в многобоя

...

Татяна Воложанина се класира на 18-о място в многобоя на турнира Гран При по художествена гимнастика в Москва

Българката Татяна Воложанина се класира на 18-о място в многобоя на шампионата Гран При по художествена гимнастика в съветската столица Москва.

Воложанина събра общ брой от 72.850 точки след четирите си осъществяване. Днес тя игра с бухалки и лента, само че позволи неточности и получи оценки надлежно 18.650 и 15.350.

След първия спортен ден през вчерашния ден българката беше 19-а във краткотрайното класиране за многобоя, откакто беше оценена със 17.950 на обръч и 20.900 на топка.

Така Татяна Воложанина ще играе единствено на финала на топка в неделя.

Победителка в многобоя стана рускинята Дина Аверина със общ брой от 93.200 точки, а след нея се подредиха сънародничките й Даря Трубникова с 92.450 и Лала Крамаренкко с 89.100 точки.
Една от най-хубавите съветски гимнастички Арина Аверина, която след първия спортен ден беше четвърта в многобоя, през днешния ден не излезе за осъществяване на композициите си с бухалки и лента заради травма.

Гран при на Москва приключва в неделя с финалите на обособените уреди при дамите и при ансамблите.