Българката Елица Костова се класира за втория кръг на турнира

...

Вики Томова стигна до втория кръг в Германия

Българката Елица Костова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове във Ферсмолд (Германия) с награден фонд 60 хиляди $. Костова надви над участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Катарина Герлах с 6:3, 7:5 за 98 минути. Българката навакса ранен пробив пасив и обърна до 5:2 по пътя си към триумфа в първия сет. Втората част се разви по еднакъв метод, като Герлах поведе с 2:0, а Костова обърна до 5:2, само че този път при 5:3 германката си върна пробива, след което изравни за 5:5. Последваха осем поредни точки за българката, която по този метод стигна до крайната победа. Костова проработи 8 точки за международната класация и 935 $, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи против поставената под номер 7 Ирина Мария Бара (Румъния).