Българката Елица Костова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Елица Костова отпадна на четвъртфиналите в Словакия

Българката Елица Костова отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Търнава (Словакия) с награден фонд от 25 хиляди $. Шестата в схемата Костова загуби с 2:6, 4:6 от квалификантката Луцие Храдецка (Чехия) за 82 минути.

Бившата нимер 41 в света Храдецка сервираше доста солидно, като наниза 10 аса и не даде нито една опция за пробив на съперничката си в мача. Българката имаше физически проблеми и изиска медицински таймаут при 1:4 гейма в първия сет, а по-късно Храдецка продължи да управлява играта на корта.

Костова въпреки всичко си обезпечи 9 точки за международната класация и 672 $. По-късно през днешния ден тя би трябвало да играе на полуфиналите на двойки дружно с Елена Богдан (Румъния) против водачките в схемата Паула Кания (Полша) и Яна Сизикова (Русия).