Българката Диа Евтимова постигна две победи на демонстративния турнир по

...

Евтимова с две победи в демонстративните серии във Флорида

Българката Диа Евтимова реализира две победи на демонстративния шампионат по тенис на твърди кортове " East Coast Pro Series 2020 " в Бредънтън, Флорида (САЩ).

33-годишната Евтимова завоюва първия си мач за деня против представителката на домакините Ели Холбауер със 7:5, 6:1 единствено за 55 минути минути.

Софиянката навакса ранно закъснение от 0:3, а по-късно взе девет от последните 10 гейма, с цел да победи против 305-ата в света Холбауер.

Във втория дуел за деня българката се наложи над различен американка Лорън Проктър с 3:6, 6:2, 10-8.
Проктър взе първия сет след ранен пробив, само че със серия от четири следващи гейма във втория Евтимова стигна до равнене. В шампионския тайбрек българката осъществя поврат от 3:6 точки, с цел да стигне до триумфа за 97 минути.

Софиянката завоюва пет от последните си шест мача в демонстративните серии.