Българката Ани Вангелова постигна първи успех на демонстративния турнир по

...

Вангелова постигна първа победа на турнира по тенис в Белград

Българката Ани Вангелова реализира първи триумф на демонстративния шампионат по тенис на червени кортове в Белград, проведен от Академията на Янко Типсаревич.

Вангелова надви над представителката на домакините Бояна Маринкович с 6:3, 6:1 в третия си мач в група " D " на втората фаза на конкуренцията.

След замяна на пробиви и 2:2 българката взе 10 от идващите 12 гейма, с цел да победи след 77 минути игра.

В последната си среща тя ще играе на следващия ден против друга сръбкиня Тияна Сретенович.

Националката на България за " Фед Къп " Изабелла Шиникова по-късно през днешния ден излиза в различен мач от групата против Олга Данилович (Сърбия).

Първата ракета на страната Виктория Томова пък ще се изправи в група " С " против Катаржина Питер от Полша в последния дуел от програмата довечера.