Българката Александрина Найденова се класира за втория кръг на турнира

...

Найденова стартира с победа на сингъл в Китай

Българката Александрина Найденова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в Баото (Китай) с награден фонд 60 хиляди $. Найденова победи Рутуджа Босале (Индия) със 7:5, 6:3 за 1:41 часа. Българката поведе с 5:1 в първия сет, само че разреши съперничката й да изравни. След това Найденова направи пробив за 6:5 и при собствен сервис завърши сета. Във втората част българската тенисистка имаше задатък от 3:0, Босале още веднъж изравни, само че след нови три следващи гейма Найденова завърши мача. Българката проработи заработи 8 точки за международната класация и 911 $, а идната й съперничка е седмата сложена Нина Стоянович (Сърбия). Найденова и Алисън Бей (Австралия), сложени под номер 2, не престават на четвъртфиналите на двойки.