Българка е пострадала при пожарите в района на гръцката столица

...
Българка е пострадала при пожарите в района на гръцката столица
Коментари Харесай

Българка е пострадала в пожарите в Гърция

Българка е потърпевша при пожарите в региона на гръцката столица Атина. Тя е с изгаряния, настанена е в болница, без заплаха за живота.

Дипломатическата ни задача е в контакт с близки на нашата сънародничка и е в подготвеност да окаже нужното подпомагане. Това оповестиха от пресслужбата на министерството на външните работи.

Припомняме, че по информация на посолството в Атина на територията на Гърция огромни пожари избухнаха в региона на Кинета, Атика, в региона на Метохи, покрай гр. Ханя на остров Крит, региона на Пендели, Атина и в региона на Рафина, Атика.

Най-много са жертвите в региона на Неа Макри, обитаемоте места Мати, Кокино лиманаки, общ. Рафина.

Към 11.00 часа по-голямата част от огнищата на пожарите са овладени. На място остават екипи на пожарната работа, които не престават да работят за справяне с следствията и локализиране на вторичните огнища.

Движението по пътния сектор Атина – Коринт се възвръща последователно.

Затворена за придвижване остава част от националния път на Ханя-Ретимно, о. Крит.

До този миг гръцките управляващи оповестяват за 50 починали, 156 ранени, от които 11 в тежко положение. Пострадали са 16 деца. Опожарени са 1000 къщи и 300 автомобила. Има опасения, че броят на жертвите може да се усили.

На телефон 199 могат да бъдат подавани сигнали към гръцката противопожарна работа за изчезнали хора, като е належащо да се даде информация за тях.

Министерството на външните работи поучава българските жители, които се намират на територията на Гърция, да следват прецизно напътствията на локалните управляващи и да не подхващат дейности, които могат да застрашат тяхната сигурност.

В случай на нужда, нашите сънародници могат да се обръщат за подпомагане към спешния щаб, образуван към посолството, на телефон: +30 6937 096 220.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР