България завърши на осмо място отборно при кадетките на Европейското

...

Осмо място отборно и финал на прескок при кадетите на Европейското в Мерсин

България приключи на осмо място отборно при кадетките на Европейското състезание по спортна гимнастика в турския град Мерсин.

Виктория Чакова, Валентина Георгиева, Виктория Главчева и Дарина Начина събраха общ брой от 129.063 точки, което им отреди последната осма позиция. Валентина Георгиева се класира за финала на прескок, откакто получи пета оценка в квалификации - 13.116 точки от двата скока. Тя остана 17-а на успоредка с 10.800 точки, 28-а на греда с 9.966 точки и 18-а на земна гимнастика с 11.633 точки.

Отборно първенец стана Румъния със 156.463 точки, пред Украйна със 145.995 и Унгария със 143.428 точки. Европейска шампионка в многобоя при кадетките е румънката Ана Барбосу със общ брой от 54.599 точки.

От българките с най-предно класиране е Валентина Георгиева, която се класира 19-а с 44.932 точки. Виктория Главчева е 26-а с 42.432 точки, а Виктория Чакова - 27-а с 41.699 точки. Европейското състезание продължава на следващия ден с отборния край при дамите, а в неделя са финалите на обособените уреди при дамите и при кадетите.