България започна с победа груповата фаза на Европейското първенство по

...

България започна с победа Евроволей 2023

България стартира с победа груповата фаза на Европейското състезание по волейбол за дами. Националките обърнаха и завоюваха с 3:1 гейма (23:25, 25:23, 25:20, 25:18).

Воденият от Лоренцо Мичели отбор не остави подозрение в превъзходството си в „ Арена ди Монца “ и даже изоставането в резултата не наруши ритъма в играта. Това е втори триумф за волейболистките против хърватките това лято. Предишният беше в Лигата на нациите.

България изоставаше с 14:17, само че реализира поврат до 18:17 и 23:20, с цел да загуби трагично с 25:23 в първата част от дуела.  Вторият гейм също мина равностойно и се стигна до 20:20. Мирослава Паскова, която се завърна в игра от аварийна пейка след лекуване на травма, приключи офанзива за крайното 25:23.

В третата част българките поведоха с 20:17, а обсада на Мира Тодорова подпечата обрата след 25:20. В четвъртия гейм превъзходството на България беше осезаемо и нашите завоюваха след 25:18. Общо мачът продължи близо два часа.

Радостина Маринова се отличи с 23 точки за българския триумф, а Мира Тодорова добави 12 точки. Мартина Самадан беше най-резултатна за Хърватия с 15 точки. Българките се представоха доста добре при завърпващите удари –.

В другите два мача от групата домакинът Италия победи Румъния с 3:0. Босна и Херцеговина пъ се оправи трагично с 3:2 с Швейцария. Следващият мач на нашите е против босненките.
Източник: flashnews.bg