България загуби с 1:3 (14:25, 20:25, 25:23, 21:25) от Италия

...

Страхотната варненска публика не стигна за успех срещу Италия

България загуби с 1:3 (14:25, 20:25, 25:23, 21:25) от Италия последния мач от шампионата от Волейболната лига на нациите при мъжете във Варна. Страхотната аудитория, която извърши зала „ Конгресна “ на Двореца на културата и спорта, поддържаше момчетата на Силвано Пранди от първата до последната точка, само че не съумя да им помогне да вземат повече от гейм против настоящия олимпийски вицешампион.

Пранди стартира мача с Георги Братоев като разпределител, центровете Теодор Тодоров и Алекс Грозданов, посрещачите Мартин Атанасов и Розалин Пенчев и диагонала Цветан Соколов.

Първото техническо спиране в изпълнената с 5000 фенове зала пристигна при 8:6 за Италия. Гостите дръпнаха с 11:8 като хванаха Цветан Соколов на обсада. Отборите се отдръпнаха на второ техническо спиране при 10:16. Нашите по този начин и не съумяха да се върнат в гейма, който завърши при 25:14 за италианците, а Николай Пенчев размени брат си Розалин в неговия край.

Българската обсада се засилва на старта на втория гейм, разигра се и Цецо Соколов и след сполучлива негова офанзива стигнахме първи до 8-ма точка за първото техническо спиране – 8:7. След него италианците записаха три безответни точки, само че с ас на Соколов и офанзива през центъра на Грозданов още веднъж поведохме - 11:10. Второто техническо спиране пристигна при 16:15 за Италия след офанзива в навън на Ники Пенчев. Противникът дръпна с 21:18 след неприятно посрещната от Пенчев топка, а при 22:18 Пранди смени Братоев с Георги Сеганов. Сервис в навън на Мартин Атанасов постави завършек на гейма – 20:25.

Светослав Гоцев смени Теодор Тодоров при започване на третата част. След две положителни отигравания на Соколов първото техническо спиране настъпи при 8:6 за България. Италианците обърнаха за 10:9 с ас на Олег Антонов. Светльо Гоцев обаче им го върна с директна точка от сервис – 11:10 за нас, а второто техническо спиране пристигна при 16:15 за Италия. Два отлични сервиса на Гоцев, последвани от положителни офанзиви на Грозданов и Соколов принудиха треньора на Италия Джанлоренцо Бленджини да изиска спиране при 19:18 за нас. Геймът продължи точка за точка до 22:22, само че нашите стигнаха до два геймбола при 24:22 след сполучлива офанзива на Соколов и топка в навън на Италия. Съперникът избави първия с блокаут по ръцете на Гоцев, само че още веднъж той прати мощно топката в полето им на обсада, откакто „ адзурите “ съумяха да спасят нашата офанзива – 25:23 за България. 100% успеваемост в офанзива в тази част записа Алекс Грозданов – 5 от 5.

България дръпна с 3:1 при започване на четвъртия гейм след бомба от сервис на Цецо Соколов и топка в мрежата за Италия, само че гостите обърнаха за 8:7 при първото техническо спиране. Единична обсада на италианския разпределител

Симоне Джианели принуди Пранди да вземе спиране при 12:9 за „ адзурите “. Атака по блокадата в навън на Симоне Анзани даде нова брейкточка за Италия - 14:10. В игра за България за пръв път в мача влезе Скримов, който към момента не е изцяло възобновен изцяло, а техническото спиране настъпи при 16:12 за противника. Грешка на Соколов даде преднина на Италия от 18:13 и Пранди употребява правото си на второ спиране. Атака в навън на Италия ни върна очакванията при 19:22. За страдание до края на мача не успяхме да притиснем съперника и срещата приключи след 25:21 в четвъртия гейм.

Топреализатор в мача стан Цветан Соколов 23 точки (1 ас, 1 блок), а 11 (2 блока) добави Алекс Грозданов. За Италия Гуилио Пиани записа 16, а 12 осъществя Давиде Канделаро.

В другия мач от деня Япония записа значима за нас победа над директния ни съперник за оставане в лигата Австралия с 3:2 (25:18, 25:27, 23:25, 25:22, 17:15). Така „ кенгурата “ не престават да са единствено с 1 победа. България има три триумфа, а от другите ни два противника за място в шампионата Канада е с 4, а Португалия с 2.

От 21 до 23 юни България играе в Бразилия против домакините, Русия и Германия. От 28 до 30 юни извънредно мощната група от шампионата в Пловдив, където одобряваме Сърбия, Съединени американски щати и Иран.
Източник: dnesplus.bg