България загуби от Украйна 22:33 (11:16) в мача за бронзовите

...

България завърши на четвърто място на европейското по хандбал във Варна

България загуби от Украйна 22:33 (11:16) в мача за бронзовите медали на Европейското състезание по хандбал за девойки до 19 години във Варна.

``

Така девойките на Веселина Златева останаха четвърти в крайното класиране.

Двубоят стартира с леко преимущество на украинките, само че след добра серия от 7:2 гола след средата на първата част те дръпнаха с 15:8 малко преди почивката и до края направляваха срещата.

Украинките дефинитивно предрешиха мача десетина минути преди края, когато поведоха с 28:20, а в края задатъкът им даже стана двуцифрен.

Добър мач за българките направи Мадлен Тодорова с 6 попадения, а 5 пъти се разписа Маринела Панайотова.

За победителките Анна Диабло се отличи с 14 гола.

Финалът сред Полша и Сърбия стартира в 18.00 часа.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!