България загуби от Република Ирландия с 1:3 в приятелски мач,

...

България отстъпи на Ирландия в приятелски мач в Дъблин

България загуби от Република Ирландия с 1:3 в другарски мач, игран в Дъблин.

Головете за домакините вкараха Алън Браун в 56-та, Кевин Лонг в 84-та и Джеймс Колинс в 86-та минути. Попадението за България беше дело на появилия се като промяна Ивелин Попов, който направи 1:1 с тъкмо изпълнена дузпа в 67-та минута.

Българският тим излезе на терена с цели девет промени спрямо евроквалификацията против Англия в Лондон, изгубена с 0:4 в събота.

Дебют в националния тим направиха вратарят Христо Иванов и бранителят Георги Пашов. На 37 години Иванов е най-възрастният състезател, дебютирал с националната фланелка. Той може да бъде винен за първите две попадения на ирландците.

Неуспехът донесе антирекорд за Красимир Балъков. Той стана първият селекционер на националния тим, който стартира с четири следващи загуби, след провалите от Чехия, Косово, Англия и Ирландия. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg