България загуби от Германия с 2:3 в първия си мач

...

България отстъпи на Германия в първия си мач на Европейското по бадминтон за смесени двойки

България загуби от Германия с 2:3 в първия си мач от група " Б " на Европейското състезание по бадминтон за смесени тимове. Домакин на конкуренцията на осемте най-силни отбора на Стария континент е френският град Ер-сюр-ла-Лис.

В обособените срещи за българския отбор триумфи реализираха Калояна Налбантова против Ивон Ли с 21:15, 21:18 за 35 минути на единично дами и на двойки дами Стефани Стоева и Габриела Стоева против Стине Кюсперт и Емма Мощински с 21:10, 21:10 за 29 минути.

При мъжете Димитър Янакиев загуби от Кай Шефер с 11:21, 10:21 за 33 минути, а на двойки Иван Русев и Илиян Стойнов отстъпиха пред Джоунс Ралфи Янсен и Марвин Зайдел с 9:21, 16:21 за 28 минути.

След първите четири мача резултатът беше еднакъв - 2:2 победи, само че на смесени двойки германците Марк Ламсфус и Изабел Лохау завоюваха против Илиян Стойнов и Христомира Поповска с 21:4, 21:11 за 22 минути и осигуриха крайната победа на своя отбор.

Утре от 16:00 часа България ще играе против домакините от Франция, а Германия излиза против Нидерландия.