България изпраща 24 състезатели в 14 спорта на младежката олимпада в Буенос Айрес
България ще бъде с 24 състезатели в 14 типа спорт на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (6-18 октомври), оповестиха от Български олимпийски комитет.
Делегацията ще бъде водена от ръководителя на БОК Стефка Костадинова. В състава е и генсекът на БОК Белчо Горанов.
Наши състезатели ще преследват оценки в следвите типове спорт: спортна акробатика, бадминтон, бокс, битка, вдзигане на тежести, джудо, спортно катерене, фехтовка, художествена гимнастика, спортна пукотевица, плуване, лека атлетика, съвременен петобой и тенис.
Спортна акробатика
Мариела Костадинова смесена двойка
Панайот Димитров смесена двойка
Бадминтон
Мария Делчева самостоятелно
Бокс
Горяна Стоева кат. 51кг
Борба
Едмонд Назарян кл. жанр кат. 45кг
Джудо
Алекса Георгиева кат. до 44кг
Спортно катерене
Петър Иванов
Художествена гимнастика
Татяна Воложанина самостоятелно
Спортна пукотевица
Кирил Антонов Киров револвер
Пламен Емилов Емилов пушка
Вдигане тежести
Галя Шатова кат. 63 кг
Христо Христов кат. +85 кг
Модерен петобой
Христо Панайотов самостоятелно
Зорница Стоилова самостоятелно
Плуване
Йордан Янчев 200,400, 800м свободен жанр
Тихомир Тодоров 50, 100, 200м бътерфлай
Диана Петкова 50, 100м свободен стил; 50м бруст
Василики Кадоглу 800м свободен жанр
Лека атлетика
Александра Начева троен скок
Валентин Андреев мятане на чук
Яна Копчева подтикване на гюлле
Веселин Живков 200м
Фехтовка
Йоана Илиева сабя
Тенис
Адриан Андреев сингъл
Длъжностни лица 16 треньори
Гергана Денева треньор Спортна акробатика
Слънчезар Цанков треньор Бадминтон
Петър Лесов треньор Бокс
Станислав Борисов треньор Борба
Емил Дамянов треньор Джудо
Белла Каратанчева треньор Худ. гимнастика
Васил Киров треньор Спортно катерене
Румяна Апостолова треньор Спортна пукотевица
Живко Николов треньор Вдигане тежести
Владимир Кузманов треньор Модерен петобой
Ботко Трендафилов треньор Плуване
Стойко Цонов треньор Лека атлетика скокове
Андриан Андреев треньор Лека атлетика хвърляния
Христо Стоянов треньор Лека атлетика тичане
Ивайло Трайков треньор Тенис
Ивайло Воденов треньор Фехтовка
Ръководство на делегацията
Стефка Костадинова ръководител на БОК, началник на делегацията
Белчо Горанов общоприет секретар, зам. началник на делегацията
Камелия Игнатова началник на задача
Оперативно ръководство
Д-р Стефан Стругаров основен доктор
Християн Янков протокол и превоз
Лилия Пандурова администрация
Ивана Динева просветителна програма
Делегацията ще бъде водена от ръководителя на БОК Стефка Костадинова. В състава е и генсекът на БОК Белчо Горанов.
Наши състезатели ще преследват оценки в следвите типове спорт: спортна акробатика, бадминтон, бокс, битка, вдзигане на тежести, джудо, спортно катерене, фехтовка, художествена гимнастика, спортна пукотевица, плуване, лека атлетика, съвременен петобой и тенис.
Спортна акробатика
Мариела Костадинова смесена двойка
Панайот Димитров смесена двойка
Бадминтон
Мария Делчева самостоятелно
Бокс
Горяна Стоева кат. 51кг
Борба
Едмонд Назарян кл. жанр кат. 45кг
Джудо
Алекса Георгиева кат. до 44кг
Спортно катерене
Петър Иванов
Художествена гимнастика
Татяна Воложанина самостоятелно
Спортна пукотевица
Кирил Антонов Киров револвер
Пламен Емилов Емилов пушка
Вдигане тежести
Галя Шатова кат. 63 кг
Христо Христов кат. +85 кг
Модерен петобой
Христо Панайотов самостоятелно
Зорница Стоилова самостоятелно
Плуване
Йордан Янчев 200,400, 800м свободен жанр
Тихомир Тодоров 50, 100, 200м бътерфлай
Диана Петкова 50, 100м свободен стил; 50м бруст
Василики Кадоглу 800м свободен жанр
Лека атлетика
Александра Начева троен скок
Валентин Андреев мятане на чук
Яна Копчева подтикване на гюлле
Веселин Живков 200м
Фехтовка
Йоана Илиева сабя
Тенис
Адриан Андреев сингъл
Длъжностни лица 16 треньори
Гергана Денева треньор Спортна акробатика
Слънчезар Цанков треньор Бадминтон
Петър Лесов треньор Бокс
Станислав Борисов треньор Борба
Емил Дамянов треньор Джудо
Белла Каратанчева треньор Худ. гимнастика
Васил Киров треньор Спортно катерене
Румяна Апостолова треньор Спортна пукотевица
Живко Николов треньор Вдигане тежести
Владимир Кузманов треньор Модерен петобой
Ботко Трендафилов треньор Плуване
Стойко Цонов треньор Лека атлетика скокове
Андриан Андреев треньор Лека атлетика хвърляния
Христо Стоянов треньор Лека атлетика тичане
Ивайло Трайков треньор Тенис
Ивайло Воденов треньор Фехтовка
Ръководство на делегацията
Стефка Костадинова ръководител на БОК, началник на делегацията
Белчо Горанов общоприет секретар, зам. началник на делегацията
Камелия Игнатова началник на задача
Оперативно ръководство
Д-р Стефан Стругаров основен доктор
Християн Янков протокол и превоз
Лилия Пандурова администрация
Ивана Динева просветителна програма
Източник: trud.bg
КОМЕНТАРИ